Yamaha Np-V80 | |

Brak pauzy przed udzieleniem odpowiedzi

Jestem pewna, że słyszałyście określenie mocząca pauza. To krótka przerwa poprzedzająca odpowiedź, w czasie której otoczenie czeka na Twoje słowa i skupia na Tobie całą uwagę. Aby zadowolić innych, możesz zbyt szybko odpowiadać na pytania, nie zostawiając sobie czasu na refleksję. Znacząca pauza poprzedzająca odpowiedź to ważne narzędzie komunikacji i warto, żebyś umiała się nim posługiwać.

Wstrzymując się chwilę z odpowiedzią, osiągasz kilka celów. Po pierwsze, stwarzasz wrażenie, że wypowiedź będzie dobrze przemyślana. Po drugie, pobudzasz zainteresowanie słuchaczy. Pozwalając sobie na chwilę ciszy, prezentujesz się jako osoba pewna siebie. A otoczenie daje Ci czas, abyś mogła uporządkować myśli i przygotować zwięzłą odpowiedź.

Przed udzieleniem odpowiedzi policz do trzech – nawet jeśli odpowiedź masz na końcu języka. W trakcie pauzy zastanów się, jaką informację chcesz przede wszystkim przekazać. Przedstaw ją w pierwszym zdaniu.

Odmierzaj trzysekundową pauzę na zegarku. W samym środku rozmowy taka przerwa może Ci się wydawać wiecznością, ale przekonasz się, że to tylko moment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]