tania szybka pożyczka dla zadłużonych na blog.pozyczkabez.pl z komornikiem | |

Budowanie zespołu

Sesja budowania zespołu okazała się całkowitą katastrofą. Większość czasu poświęcono na próby zażegnania konfliktu pomiędzy dwoma osobami, o których dyrektor wspominał na pierwszym spotkaniu. O ile na początku Beata wykorzystała interakcję pomiędzy tymi osobami jako okazję do nauki dla całej grupy (np. nauki słuchania i umiejętności negocjacyjnych), to po pewnym czasie zespół poczuł się zmęczony napiętą atmosferą i wyłączył się z pracy. Ostatecznie konfliktu nie udało się załagodzić, a pozostali członkowie zespołu mieli poczucie straconego czasu.

Beata w nieprzyjemny sposób przekonała się, że kobiety często nie doceniają posiadanej przez siebie wiedzy i zbyt wiele wiary pokładają w opiniach innych osób, zamiast zaufać sobie, Niezależnie od tego, czy rozmawiamy z lekarzem czy sprzedawcą samochodów, wydaje nam się, że inni wiedzą lepiej. Beata uległa dyrektorowi, który wierzył, że wie lepiej niż ona, i wyniki były katastrofalne. Jej reputacja w firmie została nadszarpnięta, a dyrektor zamiast przyznać, że początkowa ocena i zalecenia były właściwe, zrzucił na nią winę za fiasko. Na dłuższą metę byłoby dla niej lepiej, gdyby odmówiła na samym początku. W przeciwieństwie do mężczyzn, mamy skłonność przyznawać, gdy czegoś nie wiemy – lecz nie potrafimy sobie zaufać, gdy jest odwrotnie. Mężczyźni potrafią powiedzieć nam coś całkowicie błędnego z większym przekonaniem niż jakakolwiek kobieta. Co gorsza, my w to wierzymy.

Wskazówki: Zanim założysz, że ktoś wie więcej niż Ty, zadaj kilka pytań, aby ocenić jego znajomość tematu. Zadając pytania, jak na przykład: „Dlaczego pan zaleca akurat takie rozwiązanie?” lub „Skąd taki wniosek?”, przynajmniej dasz do zrozumienia, że nie jesteś popychadlem. Zanim zapytasz kogoś o opinię, upewnij się, że naprawdę musisz ją znać. Jak już wspominałam wcześniej, zadawanie pytań, na które znasz odpowiedzi, może źle wpłynąć na Twoją wiarygodność. Jeśli czujesz, że coś prawdopodobnie jest nie w porządku, zapewne tak właśnie jest. Zaproponuj krótką przerwę, aby zyskać na czasie i przemyśleć usłyszane propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]