porównanie parabanków tania pożyczka niskie opłaty | |

Co ma zrobić dziewczynka

Poniżej znajdziesz kilka konkretnych wskazówek – to zaledwie wstęp do dalszej pracy. Spróbuj korzystać z nich po kolei. Nie zajmuj się wszystkimi naraz, bo popadniesz w zniechęcenie. Wybierz jedną lub dwie, nad którymi będziesz pracować, pozostałymi zajmij się w późniejszym czasie.

Nie broń się przed przemianą z dziewczynki w kobietę. Może się to wydawać proste, lecz wiele kobiet opiera się przemianie z powodów omówionych powyżej. Przeprowadź z sobą długą, wyczerpującą rozmowę. Powiedz sobie, że nie tylko możesz, lecz również masz prawo postępować w sposób przybliżający Cię do osiągnięcia wyznaczonego celu. Powtarzaj sobie: „Ja też mam prawo do zaspokajania własnych potrzeb”.

Zobacz siebie taką, jaką chcesz być. Jeśli potrafisz to zobaczyć, potrafisz to osiągnąć. Wyobraź sobie, że zajmujesz wymarzone stanowisko. Jeśli chcesz dostać awans i najlepsze biuro w firmie, wyobraź sobie, że siedzisz za biurkiem otoczona wszystkimi atrybutami związanymi z tym stanowiskiem. Zastanów się, w jaki sposób będziesz się zachowywać i jakie działania podejmiesz, by pokazać otoczeniu, że zasługujesz na to stanowisko. Zacznij tak postępować.

Odpowiedz zalęknionemu głosowi, który słyszysz w swojej głowie. Z początku może się to wydać szalone, ale musisz zmierzyć się ze starymi komunikatami i zastąpić je nowymi. Jeśli przestraszona dziewczynka wewnątrz Ciebie mówi: „ Gdy zmienię się, nikt mnie nie będzie lubił”, niech kobieta odpowie jej: „To stary komunikat. Zastąpmy go nowym, silniejszym”.

Otocz się przezroczystą ścianą ochronną. Taka ściana pozwala obserwować, co się dzieje wokół, lecz chroni przed negatywnym nastawieniem otoczenia. Zaproponowałam to kiedyś klientce, która później opowiedziała mi, że choć pomysł wydawał jej się szalony, spróbowała – i przekonała się, że to działa! W trudnych sytuacjach wyobrażała sobie, że jest zamknięta w przezroczystej bańce, która chroni ją przed kierowanymi pod jej adresem lekceważącymi uwagami. Dzięki temu mogła pozostać w roli dorosłej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]