| |

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NIE AWANSIOĄ

Już za chwilę zaczniesz samodzielną pracę z książką. Radzę, abyś najpierw przeczytała rozdziały koncentrujące się na obszarach, w których uzyskałaś najmniejszą liczbę punktów. Im musisz poświęcić najwięcej uwagi. Nie każdy błąd omówiony w tych rozdziałach będzie się odnosił do Ciebie, tak więc nie daj się ponieść i nie próbuj zastosować wszystkich wskazówek. Zamiast tego zaznacz pola umieszczone pod wskazówkami, które Twoim zdaniem będą najbardziej przydatne i które spróbujesz wykorzystać w praktyce. Prawdopodobnie właśnie w tych obszarach możesz liczyć na najkorzystniejsze zmiany w swoim zachowaniu,

Po przeczytaniu rozdziałów odnoszących się do obszarów, w których osiągnęłaś najniższe wyniki, przejrzyj opisy pozostałych błędów. Każdy ze 101 błędów zaobserwowałam na własne oczy, i wszystkie są popełniane przez kobiety. Listę sporządziłam, opierając się na doświadczeniu zdobytym w trakcie pracy trenera. Wykorzystałam również informacje uzyskane od kobiet i mężczyzn z firm, dla których pracowałam, oraz od uczestniczek warsztatów „Przestań być dziewczynką”. Kobiety, które dowiedziały się od znajomych, że piszę tę książkę, same przysyłały mi e-maile i chętnie opowiadały o popełnianych błędach.

Większość wskazówek została wypróbowana przez prawdziwą rzeszę kobiet, które opowiadały mi później, że nawet małe zmiany miały ogromny wpływ na opinię otoczenia. Inne podsunęli mi koledzy i koleżanki z zespołu trenerów Corporate Coaching International specjalizujący się w różnych dziedzinach, takich jak komunikacja, strategiczne planowanie rozwoju zawodowego i równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym.

W ostatnim rozdziale znajdziesz kwestionariusz z planem rozwoju osobistego. Jeśli naprawdę chcesz w życiu zawodowym i osobistym osiągnąć wszystko, co możliwe, wypełnij go zaraz po przeczytaniu książki. Ułatwi Ci to dążenie do celu i pozwoli ocenić postępy. Teraz wszystko leży w Twoich rękach. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]