instalacja okablowania strukturalnego | |

Mówienie głosem wyższym niż naturalny

Dlaczego tak się dzieje, że w rozmowie z drugą kobietą używamy naturalnego głosu – lecz kiedy do pokoju wchodzi mężczyzna, nagle zaczynamy mówić falsetem? To zazwyczaj nie przytrafia się mężczyznom. Kiedy kobiecy głos staje się wysoki i cienki, upodabnia się do głosu dziewczynki. Jaki głos mają dziewczynki? Nieśmiały, skromny, słodki i całkowicie pozbawiony cech władczych. Zapewne taki właśnie efekt chcą osiągnąć niektóre kobiety.

Powtórzę jeszcze raz, otoczenie reaguje nie tylko na treść komunikatów, lecz również na ich brzmienie. Te wypowiadane wysokim głosem, stereotypowo bardziej kobiece, są zazwyczaj niezauważane. Jak sądzisz, dlaczego przez tyle lat większość prezenterów telewizyjnych i radiowych była płci męskiej? Do dnia dzisiejszego męskie głosy dominują w eterze.

Chociaż nie wiem, dlaczego tak się dzieje, właściciele niższych głosów mogą liczyć na większą uwagę i szacunek otoczenia. Wraz ze wzrostem tonacji spada wiarygodność. Być może w naszej kulturze zakorzenione jest przekonanie, że niskie głosy to zazwyczaj głosy męskie, a mężczyznom zazwyczaj przypisuje się więcej władzy. Nawet mężczyźni posiadający wysoki głos napotykają takie same problemy z wiarygodnością, co kobiety.

Pomyśl o głosach Margaret Thatcher i królowej Elżbiety. Pomimo że królowa jest postrzegana jako głowa państwa, a Thatcher została wybrana na stanowisko, różnica w wysokości ich głosów przyczynia się do faktu, że jednej przypisujemy więcej powagi niż drugiej-. jakikolwiek dźwięk, na przykład ummmmmm czy la la la la la. przez cały dzień pracy.

Zapisz się do chóru i znajdź swoją tonację. Nie uda Ci się śpiewać falsetem zbyt długo. Oddychaj głęboko i rozluźnij mięśnie ramion. Często głos staje się wyższy z powodu napięcia i ucisku wywieranego na struny głosowe,

Wyobraź sobie, że Twoja szyja i klatka piersiowa to obszerne otwory. Postaraj się zobaczyć, jak Twój głos krąży w Tobie. Przeformułuj wszelkie wyobrażenia, w których Twój głos jest mały i ograniczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]