pieniądze w 10 min w pożyczkomat sprawdź już dziś | rejestracja spółek |

Nadmierne lub niedostateczne ożywienie

Znajomy specjalista ds. komunikacji – Adam Walicki, prezes warszawskiej firmy Komunikacja – opisuje stopień ożywienia danej osoby, posługując się terminem naładowanie. O stopniu ożywienia świadczą nie tylko gesty, ale również wyraz twarzy, tempo wypowiedzi oraz inne elementy mowy ciała. Widziałaś na pewno osoby, które wyglądały, jakby rozsadzała je energia. Tacy ludzie przypominają puszkę napoju, która przed otwarciem została mocno wstrząśnięta. Przyczynia się to do dekoncentracji słuchaczy, a co gorsza, sprawia wrażenie, że dana osoba jest mniej pewna siebie niż w rzeczywistości. Moim zdaniem kobiety częściej niż mężczyźni popadają w przesadne ożywienie, ponieważ czują się odpowiedzialne za uszczęśliwianie otoczenia. W rezultacie posuwają się za daleko, wkładając w swoje działania za dużo energii, zarówno werbalnej, jak i pozawerbalnej.

I odwrotnie, kobieta, której dano do zrozumienia, że nadmiernie okazuje emocje, może wpaść w pułapkę i zacząć zachowywać się w sposób apatyczny, wyciszony i bez życia. Chcąc ukryć naturalną żywotność, może posunąć się za daleko. Takie osoby opisujemy jako pozbawiane energii, powściągliwe, nudne (lub znudzone) bądź przygnębione.

Weźmy na przykład dwie znane aktorki, Krystynę Jandę i Annę Dymną. Podczas gdy jedna zdaje się być wulkanem energii, druga jest o wiele bardziej wyciszona i stonowana. W początkach kariery Krystynyjandy wyrazista mimika i zdecydowana gestykulacja przyczyniły się do stworzenia wizerunku kobiety silnej i zdecydowanej. W porównaniu z nią Anna Dymna jest mniej energiczna, delikatniejsza, a nawet skromniejsza. Ani jeden, ani drugi wizerunek nie jest właściwy dla kobiety, która chce być traktowana jak profesjonalistka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]