| |

Naiwność u dziewczyn?

Kiedy otwarcie poruszyła sprawę z Adamem, ten wyparł się jakichkolwiek działań podważających jej autorytet. Anna chciała mu wierzyć i powtórzyła, czego od niego oczekuje. Jednak sprawy przybierały coraz gorszy obrót. Członkowie zarządu zaczęli zadawać szefowi organizacji pytania dotyczące problemów, o których im donoszono. Ostatecznie Anna odeszła z organizacji i znalazła pracę na lepszym stanowisku, lecz nie takim, jakie brałaby pod uwagę, zanim zatrudniła Adama.

Kiedy dostrzegamy w drugiej osobie naiwność, często uznajemy ją za miłą odmianę. Niekiedy ta cecha przynosi korzyści młodym ludziom stojącym na progu kariery, ponieważ otoczenie jest gotowe udzielić im wskazówek i wyjaśnić obowiązujące zasady. Jednak gdy dostrzegamy tę cechę u bardziej doświadczonego specjalisty, wykorzystujemy ją, aby zdyskredytować taką osobę. Przejawy naiwności u dorosłej kobiety podkreślają jedynie jej niezdolność do poprawnego odczytania sytuacji i wyciągania wniosków z własnego doświadczenia.

Wskazówki – Jeśli coś wydaje Ci się niejasne, poproś o wyjaśnienia. Jeśli ktoś bagatelizuje Twoją potrzebę uzyskania wyjaśnień, nabierz podejrzeń. Nie zakładając najgorszego, wyrób w sobie nawyk zastanawiania się, jakimi motywami mogą się kierować otaczający Cię ludzie. Podejmując ważne decyzje, nie polegaj na wiedzy jednej osoby. Zasięgnij informacji w kilku sprawdzonych źródłach. Jeśli jako jedyna osoba w sali nie zgadzasz się z jednomyślną opinią, że coś jest niewykonalne, i myślisz sobie „Ale ja potrafiłabym to zrobić”, powinnaś włączyć alarm ostrzegający o naiwności. Zaufaj instynktowi. Jeśli coś wygląda jak kaczka, kwacze jak kaczka i chodzi jak kaczka – to masz do czynienia z kaczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]