| |

Nieodpowiedni makijaż

Z makijażem jest problem. Z jednej strony, nie chciałabym propagować nierealnych standardów kobiecej urody. Z drugiej, wiem, że zbyt mocny lub zbyt lekki makijaż zostanie z całą pewnością zauważony. Zapytałam kiedyś przełożonego pewnej kobiety naukowca, w jaki sposób mogłaby ona pokonać bariery stojące na drodze do awansu. Po namyśle odpowiedział, że mogłaby postępować bardziej strategicznie, odzywać się głośniej na zebraniach i z większym zdecydowaniem bronić podwładnych. Zapadła kłopotliwa cisza i zasugerowałam, że być może ma jeszcze coś do dodania. Nieco zmieszany odpowiedział: „Może mogłaby się zacząć malować”. Możesz to potraktować jako jeszcze jedną seksistowską uwagę – albo jako cenną informację, dzięki której masz szansę poznać oczekiwania otoczenia wobec kobiet pokonujących kolejne szczeble kariery.

Makijaż to dodatek, taki sam, jak biżuteria czy apaszka. Ludzie to zauważają. Zbyt skromny makijaż może być równie szkodliwy dla Twojej wiarygodności, co makijaż zbyt ostry.

Wskazówki – Pójdź do dobrej drogerii i poproś sprzedawczynię (taką, która wydaje Ci się dobrze umalowana) o bezpłatną konsultację. Poproś zaufaną koleżankę lub przyjaciółkę, która maluje się w sposób podkreślający urodę, o opinię na temat makijażu. Jeśli do tej pory się nie malowałaś, zacznij to powoli zmieniać zgodnie z radą przyjaciółki lub konsultantki. Zwróć się do konsultantki Avonu lub Oriflame po pomocne wskazówki. Stań plecami do lustra, odwróć się szybko i spójrz na swoją twarz. Którą jej część zauważasz jako pierwszą? To może być miejsce, w którym powinnaś stosować mniej lub bardziej intensywny makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]