darmowe chwilówki od 18 lat do 3000 zł na 30 dni | |

Niestosowny uśmiech

W trakcie warsztatów poświęconych rozwojowi zdolności przywódczych, w których uczestniczyły same kobiety, zaczęłyśmy się zastanawiać, co możemy zrobić, by ludzie traktowali nas poważniej. Jedna z uczestniczek, drobna kobieta, inżynier ze znanej firmy, podniosła rękę i zapytała, dlaczego koledzy z pracy ignorowali jej pomysły. Kiedy skończyła mówić, cała sala zaniosła się śmiechem. Dla nas wszystkich powód był oczywisty – przez cały czas miała na twarzy szeroki (i niestosowny) uśmiech.

W procesie wychowania dziewczynki są mocniej zachęcane do uśmiechania się niż chłopcy. Rodzice częściej uśmiechają się do małych dziewczynek niż do chłopców. Kiedy mężczyźni się nie uśmiechają, są traktowani serio. Kiedy kobiety się nie uśmiechają, często słyszą pytanie: „Co się stało?”. Nic dziwnego, że same już nie zdajemy sobie sprawy, gdy uśmiechamy się w nieodpowiednich momentach.

Wskazówki – Zwracaj większą uwagę na to, kiedy się uśmiechasz. Nie należy przesadzać z mimiką, ale pomiędzy przekazywaną wiadomością a mową ciała powinna występować spójność. Jeśli masz do przekazania poważną wiadomość, przećwicz wypowiedź przed lustrem. Pozwoli Ci to zauważyć, kiedy się niestosownie uśmiechasz. Nie rezygnuj całkowicie z uśmiechania się – dzięki temu jesteś bardziej łubiana, a to kluczowy czynnik w dążeniu do sukcesu. Świadomie wybieraj sytuacje, w których się uśmiechasz. Możesz to robić, kiedy na przykład chcesz złagodzić mniej poważną wiadomość lub okazać zrozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]