Bank Głosów | www.akodosecurity.pl |

Niezrozumienie potrzeb

Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher została wychowana przez ojca, który zawsze powtarzał jej, by myślała samodzielnie i nie kierowała się opiniami otoczenia. Pani Thatcher okazała się tak pojętną uczennicą, że zasłużyła sobie na przydomek Żelaznej Damy. Jednak ta siła przyczyniła się ostatecznie do jej upadku, kiedy zgłoszona przez nią propozycja opodatkowania wszystkich wyborców wywołała burzę kontrowersji. Wbrew wszelkim oznakom, że jej wyborcy są temu zdecydowanie przeciwni, Thatcher odpowiedziała doradcom namawiającym ją do przemyślenia stanowiska: „Jeśli chcecie, zawracajcie. Dama nie zawraca”.

Chociaż nie jesteśmy politykami, wszyscy musimy liczyć się z opinią ogółu. Klienci są naszymi wyborcami. To ludzie, którym służymy. Niezależnie od tego, czy służymy im poprzez nasze produkty czy usługi, jeśli chcemy, by postrzegali nas jako przynoszących korzyści ich firmie, musimy poznać ich potrzeby i oczekiwania. Wiele kobiet wpada w pułapkę myślenia, że wiedzą lepiej, czego potrzebują klienci. W efekcie nie zadają im na początku współpracy właściwych pytań.

Weźmy na przykład Magdę, konsultantkę ds. technicznych pracującą na zlecenie firm inżynieryjnych. Magda to prawdziwy klejnot – jest najlepsza w swojej dziedzinie. Zna branżę na wylot. To inni konsultanci przychodzą do niej po radę. Kilka lat temu Magda zauważyła, że jej firma nie odnosi takich sukcesów, jakich by oczekiwała. Spostrzegła, że klienci, którzy zakupili u niej jeden projekt, nie wracali po kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]