| |

Praca bez przerwy

Porzekadło Jeśli chcesz, by coś zostało zrobione, daj to kobiecie jest z całą pewnością prawdziwe. Kobiety będą pracować non stop, byle jak najszybciej oddać projekt. Praca bez chwili przerwy jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, lecz rćrwnież ma niekorzystny wpływ na osiągane wyniki. Eksperci zajmujący się badaniem wydajności sugerują, że aby zachować maksymalny poziom koncentracji i dokładności, należy co 90 minut robić sobie krótką przerwę.

Pracując bez przerwy, sprawiasz wrażenie osoby podenerwowanej lub nieudolnej. Szef jednej z firm powiedział mi, że czuł się nieswojo w kontaktach z podległą mu wiceprezes, ponieważ zawsze wyglądała na przepracowaną i zabieganą (określenie rzadko używane w stosunku do mężczyzn). Praca w czasie przerwy obiadowej lub bez chwili wytchnienia nie pomaga w karierze. Jeśli będziesz sprawiała wrażenie osoby wiecznie zawalonej pracą po uszy, może się okazać, że szczególnie interesujące projekty i zadania dające możliwość wykazania się przejdą Ci koło nosa.

Wyrób w sobie nawyk wstawania od biurka i robienia krótkiej przerwy przynajmniej co 90 minut. Dołóż starań, aby w ciągu tygodnia przynajmniej raz wyskoczyć na lancz z przyjaciółmi.

Każdego dnia zrób sobie kilka przerw i wykorzystaj je, by zajrzeć do kolegów i koleżanek i nawiązać luźną rozmowę. Jeśli ktoś zajrzy do biura, przerwij pracę i zaproś gościa do środka.

Nastaw alarm w komputerze, aby przypominał o przerwie {a kiedy alarm się włączy… zrób sobie przerwę). Wykorzystaj przerwę obiadową dla własnych celów. Załatw swoje sprawy, tak byś mogła po pracy szybciej dotrzeć do domu, lub po prostu pójdź na spacer i przewietrz się przed powrotem do pracy.

Jeśli w tej chwili myślisz sobie: „Nie mam na to wszystko czasu”, to z całą pewnością za dużo pracujesz. Przeczytaj książkę Efektywne zarządzanie czasem Patricka Forsytha. Na pewno któraś z zaproponowanych tam technik pozwoli Ci oszczędzić sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]