klimaborek | https://www.pogotowietp.pl/ |

Przekonanie, że inni wiedzą więcej niż Ty

Beata jest konsultantką ds. rozwoju organizacji i prowadzi własną firmę. Wcześniej przez wiele lat pracowała jako dyrektor ds. rozwoju organizacji w centralnej siedzibie dużej i znanej sieci restauracji fast food. Można z całą pewnością powiedzieć, że jest ekspertem w swojej dziedzinie. Pewnego dnia spotkała się z potencjalnym klientem, który chciał porozmawiać z nią na temat zorganizowania warsztatów budowania zespołu. W miarę jak ten agresywny, wszystkowiedzący dyrektor przedstawiał problem, Beata zaczęła myśleć, że tak naprawdę nie potrzebował on sesji poświęconej budowaniu zespołu, tylko interwencji w celu rozwiązania konfliktu pomiędzy dwoma pracownikami.

Gdy dyrektor skończył wyjaśniać, czego chciał i dlaczego, Beata zasugerowała, że organizowanie sesji poświęconej budowaniu zespołu może nie być najlepszym rozwiązaniem. Zwróciła uwagę, że w sytuacji, gdy pomiędzy dwoma pracownikami istnieje konflikt, taka sesja może nie przynieść spodziewanych rezultatów, a reszta zespołu niepotrzebnie zostanie wciągnięta w spór. Dyrektor nie słuchał. W przeszłości korzystał z usług konsultantów w podobnych sytuacjach i wiedział, co należy zrobić. Był przekonany, że dzięki warsztatom budowania zespołu sytuacja się poprawi.

Tak jak wielu konsultantów, Beata musiała zastanowić się, czy spełnić życzenia klienta, czy kierować się swoją oceną sytuacji. Czy powinna zrezygnować z tego zlecenia i udowodnić swoją rację? A może udałoby się pomóc tej grupie przy użyciu metodologii narzuconej przez klienta? Koniec końców Beata wybrała drugą opcję i zorganizowała dwudniowy wyjazd dła 12 pracowników działu tego dyrektora. Pomyślała, że być może miał on rację – był bardzo przekonujący i postanowiła spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]