| |

Przyjmowanie stanowisk bez perspektyw

Przychodzi taki moment w karierze – niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – kiedy zostanie Ci zaoferowane stanowisko, które dosłownie krzyczy: BEZ PRZYSZŁOŚCI. Przyjąć je czy nie, oto jest pytanie. Odpowiedź brzmi: to zależy. Nie spiesz się z przyjmowaniem stanowiska tylko dlatego, że inni tego oczekują, lub z obawy, że wydasz się niewdzięczna. Nigdy nie wiesz, do czego taka decyzja może prowadzić. Może się okazać, że zaprowadzi Cię donikąd.

Kiedyś pracowałam z młodą kobietą, której zaproponowano przeniesienie do małego, oddalonego oddziału firmy. Co więcej, oddział przynosił straty. Chcąc dowieść, że potrafi poprawić sytuację deficytowej placówki, i szukając okazji do wykazania się, tak by w przyszłości przejść do większych i lepszych zadań, przyjęła ofertę bez chwili zastanowienia. Gdyby tylko dowiedziała się czegoś więcej o oddziale i jego poprzednim szefie, odkryłaby, że odszedł ze stanowiska, ponieważ krążyły plotki, że oddział przeznaczono do sprzedaży. Zajmowała nowe stanowisko zaledwie osiem miesięcy, kiedy ogłoszono decyzję o sprzedaży, W efekcie moja klientka pracowała dla znacznie mniejszej i mniej prestiżowej firmy. Nie sądź, że nie przyszło mi na myśl, że zaproponowano jej przeniesienie, ponieważ była kobiecą (1), była młoda (2) i naiwna (3).

Nigdy nie przyjmuj oferowanego stanowiska bez zasięgnięcia informacji na jego temat. Dowiedz się, jakie są plany firmy względem danego działu lub oddziału, jak jest on postrzegany w firmie, dlaczego stanowisko jest wolne i jaka jest typowa dalsza ścieżka kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]