dr etker | tylna belka peugeot |

Siadanie na stopie

Nie jestem pewna, czy sama pomyślałabym o tym. Zwrócił mi na to uwagę dr Damian Andrzejewski, wykładowca w wyższej szkole biznesu. W trakcie zajęć ma on możliwość przyglądać się studentom, zarówno młodym, jak i starszym. Opisał mi kobiety, które „siedząc, wsuwają jedną stopę pod siebie”. Dr Andrzejewski ma całkowitą rację, kiedy mówi, że mężczyźni nigdy tego nie robią i że siedząc w ten sposób, kobiety wyglądają jak małe dziewczynki, a nie dorosłe i czynne zawodowo specjalistki. Niedawno zaszłam do sklepu z antykami, gdzie mój wzrok przykuła fotografia zrobiona na początku XX wieku, przedstawiająca sześcio- lub siedmioletnią dziewczynkę. Miała jedną stopę wsuniętą pod siebie, przez co i ona, i zdjęcie nabrały łagodniejszego wyrazu.

To samo można zaobserwować, oglądając programy z gatunku talk show. Zaproszona osoba wchodzi, siada na fotelu obok prowadzącego i wsuwa stopę pod siebie. Czy możesz sobie wyobrazić Józefa Oleksego czy Marka Kondrata siedzących w ten sposób? W ten sposób prawie zawsze siada kobieta, a robi tak, ponieważ czuje się nieswojo lub jest nieśmiała. Może jest to milutkie, ale na pewno nie jest oznaką profesjonalizmu.

To proste. Jeśli chcesz być traktowana poważnie, siadając postaw obie stopy na podłodze i złącz kolana. W swobodniejszej sytuacji możesz założyć nogę na nogę. Nigdy nie wsuwaj stopy pod siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]