| |

Trzymanie dłoni pod stołem w trakcie zebrań

Siedzenie przy stole konferencyjnym nie przypomina siedzenia przy kolacji. Nie musisz przestrzegać zasad wpojonych w dzieciństwie i pilnować, by nie opierać się łokciami o blat. Przyjrzyj się, w jaki sposób pewni siebie mężczyźni siedzą na zebraniach. Kiedy mówią, prawie zawsze pochylają się do przodu, trzymając ręce i łokcie na stole. Kiedy słuchają czegoś, co ich zaintrygowało, opierają łokcie o stół, splatają dłonie i opierają na nich brodę.

A co robią kobiety? Często postępują tak, jak zostały nauczone – siedzą grzecznie z dłońmi złożonymi pod stołem. Różnica jest uderzająca. Choć na początku może być to trudne, badania pokazują, że jeśli chcesz być traktowana poważnie, musisz „wyłożyć sprawy na stół”.

Podczas zebrań pochyl się lekko do przodu, połóż przedramiona na stole i spleć dłonie. W ten sposób nie tylko będziesz wyglądała na osobę bardziej zaangażowaną w rozmowę, lecz również zyskasz możliwość, by w miarę potrzeb gestykulować.

Skoro jesteśmy przy temacie zebrań, pozwól, że podsunę jeszcze jedną wskazówkę. Kiedy tylko to możliwe, staraj się usiąść obok najważniejszej osoby na sali. Z jakiegoś nieznanego powodu władza tej osoby przechodzi na osoby siedzące najbliżej. W ten sposób pokażesz również, że nie boisz się władzy.

Nie bój się siadać u szczytu długiego lub owalnego stołu. Przypominam, to nie kolacja wigilijna. Z tego miejsca będziesz widziała wszystkich obecnych i, co równie ważne, wszyscy będą widzieli Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]