| |

Twój wygląd

W trakcie pracy z klientami z reguły najpierw skupiam się na zachowaniach, które łatwo rozpoznać – i zmienić. Dzięki temu uczestnicy szkoleń szybko poznają smak sukcesu, a osoby z ich otoczenia widzą, jak wysiłek włożony w zmianę szkodliwych zachowań przynosi zamierzony efekt. Ten rozdział jest poświęcony nieuświadomionym działaniom lub nawykom, które pomniejszają w oczach otoczenia nasze umiejętności i kompetencję. Nie daj się zwieść pozornej błahości niektórych omówionych błędów. Niewiele kobiet popełnia tylko jeden z nich, a połączenie kilku w sposób znaczący i negatywny wpływa na nasz wizerunek.

Na początku obalmy największy mit związany z rozwojem kariery – najlepsi i najbystrzejsi są nagradzani awansami i możliwością wyboru najciekawszych projektów. Nieprawda. Po szczeblach kariery pną się ci, którzy mają odpowiednie kompetencje oraz wyglądają i brzmią, jak prawdziwi profesjonaliści. Umiejętności zawodowe to zaledwie wstęp – dzięki nim w ogóle bierzesz udział w grze. Oczekuje się, że będziesz kompetentna, lecz sama kompetencja nie zaprowadzi Cię na szczyt.

Badania pokazują, że w około 55% Twoja wiarygodność zależy od wyglądu. To, jak brzmią Twoje słowa, składa się na kolejne 38%. Tylko 7% Twojej wiarygodności ma cokolwiek wspólnego z treścią wypowiedzi. Jeśli nie wyglądasz tak, jak powinnaś, otoczenie nie dostrzeże w Tobie kompetentnej profesjonalistki, niezależnie od tego, jak mądra i wykształcona jesteś w rzeczywistości. Na szczęście są to błędy, które możesz w miarę łatwo naprawić, dążąc do zbudowania wizerunku kobiety wiarygodnej, kompetentnej i profesjonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]