| |

Wskazówki – Udawanie nic nie daje

Naucz się grać w szachy- szachy pomagają rozwijać umiejętność strategicznego myślenia. Sporządź listę zasad obowiązujących w miejscu pracy. Pamiętaj, że są to zazwyczaj niepisane oczekiwania dotyczące tego, jak powinni się zachowywać najlepsi pracownicy. Być może nie uda Ci się od razu przygotować pełnej listy i będziesz musiała przyjrzeć się relacjom pomiędzy pracownikami, notatkom służbowym i zebraniom pod innym kątem niż do tej pory. Przykładowe zasady panujące w miejscu p racy to: Nie seyrażaj zdania innego, niż szef, Każdy wypracowuje przynajmniej dziesięć nadgodzin, Bycie uprzejmym jest ważniejsze niż udowodnienie swojej racji, Terminów trzeba dotrzymywać niezależnie od okoliczności, Nie wolno przekroczyć budżetu, Klient jest zawsze na yent>szyn miejscu itd. Sporządzając listę, spróbuj porównać swoje zachowanie z oczekiwaniami.

Przeczytaj książkę Biznes io sport kontaktowy Toma Richardsona i Augusta Vidaurredy. Zrozumiesz, że sportem i pracą rządzą te same zasady. Znajdź sobie mentora – kogoś, kto odnosi sukcesy w rozgrywkach zawodowych i z kim możesz otwarcie porozmawiać na temat reguł panujących w firmie.

Jeśli nie uprawiasz żadnej dyscypliny sportowej – zacznij. Nieważne, czy będzie to tenis, siatkówka czy golf. Uprawianie sportu pomaga zrozumieć język współzawodnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]