Żyrardów | |

Wyrażaj sprzeciw bez stawania się nieprzyjemną

Wyrażaj sprzeciw bez stawania się nieprzyjemną, a szybko awanujesz w pracy. Możesz najpierw potwierdzić, że wiesz, o co chodzi rozmówcy, a następnie przedstawić swoją opinię, na przykład: „Jeśli dobrze zrozumiałam, uważasz, że powinniśmy powierzyć to stanowisko Markowi. Ja proponuję, żebyśmy rozważyli kandydatury kilku innych, lepiej wykwalifikowanych pracowników”. Bądź gotowa podeprzeć propozycję dwoma lub trzema silnymi argumentami.

Postaraj się częściej zabierać glos na zebraniach. Wygłaszaj opinię przynajmniej raz w trakcie każdego zebrania. Za każdym razem będzie to nieco łatwiejsze. Dobrze się wcześniej przygotuj. Możesz sięgnąć do poradnika Johna Caunta Bądź pewny siebie, aby nie dać się zbić z pantałyku. Nie lekceważ zwyczajów i tradycji swojej rodziny, lecz wybieraj, w jaki sposób, kiedy i gdzie powinnaś się nimi kierować.

Aby złagodzić wrażenie nadmiernej agresywności, po przedstawieniu swojego zdania możesz zapytać o zdanie innych, na przykład: „Tak wygląda moja propozycja. Jestem ciekawa, co sądzicie na ten temat”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]