| |

Zabezpieczanie się przed niewłaściwym wykonaniem pracy

Dostrzeganym przez pracodawców zagrożeniem jest również brak możliwości roszczeń wobec pracownika, który wykona! prace niewłaściwie lub w ogóle nie wywiązał się z powierzonego zadania. Takim zagrożeniem dla działalności pracodawcy jest np. możliwość porzucenia pracy przez pracownika nie rejestrowanego bez żadnego okresu wypowiedzenia. Pracodawcy z branży budowlanej z kolei odczuwają zagrożenie ze strony pracowników, którzy zakładają konkurencyjne firmy.

Pracodawcy zabezpieczają się przed skutkami złego wykonania pracy czy zniszczenia materiałów (szczególnie w budownictwie) poprzez spisanie umowy, w której figuruje zapis, że pracodawca może dochodzić swoich praw finansowych (konkretna kwota), gdyby pracownicy zniszczyli materiał czy nienależycie wykonali swoją pracę. Wtedy koszty byłyby zarejestrowane i rozliczone przed fiskusem. Jeżeli pracodawca był zadowolony z pracowników i wykonanej pracy, umowa lądowała w koszu.

Innym sposobem na zabezpieczanie swoich interesów przed nierzetelnymi pracownikami jest ograniczenie wypłat wszelkiego rodzaju zaliczek na konto nie wykonanej jeszcze pracy.

Inwestorzy częściej zawierali oficjalne umowy z wykonawcami budów czy remontów wtedy, kiedy koszty remontów czy budowy można było odliczać od podatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy

Zasoby porozumień prywatnych

Kierując się tą intuicją, sta[...]

Opuszczanie zebrań

Pozbądź się przekonania, że z[...]

Odmowa przyjęcia prestiżowych zadań

Dyrektor operacyjny małego od[...]

Oddawanie swoich pomysłów

Tę historię wszyscy znamy aż [...]

Notowanie, parzenie kawy i robienie kopii

W każdej minucie, każdego dni[...]

Zastosowana metodologia - dalszy opis

Powyższe podejście pozwala na[...]